Ambasadorja amerikane në vendin tonë Yuri Kim, ka pritur në takim një Gjeneralin Tod Wolters.

Sipas njoftimit të shpërndarë nga ambasada në rrjetin social Facebook, bëhet me dije se Gjenerali është takuar me marinsa dhe atashe

“Ambasadorja Yuri Kim mirëpriti të enjten në Ambasadën e SHBA-së në Tiranë Gjeneralin Tod Ëolters, Komandant Suprem i Aleatëve Europianë dhe Komandant i Forcave të SHBA-së në Europë. Gjenerali Ëolters u takua me Marinsat të cilët mbrojnë Ambasadën tonë dhe Atashetë të cilët forcojnë marrëdhëniet ushtarake midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë”, shkruan ambasada.

Artikulli paraprakE MBYLLUR PREJ NISJES SË LUFTËS, MAQEDONIA E VERIUT RIHAP AMBASADËN E SAJ NË KIEV
Artikulli tjetërOBSH: ASNJË ARSYE PËR ALARM PËR LINË E MAJMUNËVE, NUK KA NEVOJË PËR VAKSINIM MASIV