Në një kodrinë në fshatin Kaçinar të Mirditës policia e Lezhës ka zbuluar 534 bimë kanabisi, ndërsa në fshatin Buten, u gjetën 120 bimë të tjera. Kultivuesit e tyre nuk dihen ende.

Njoftimi i plotë i policisë:

Si rezultat i kontrolleve të pandërprera në zona të thella malore të qarkut, për të parandaluar dhe për të goditur tentativat për të kultivuar bimë narkotike, Policia e Lezhës ka finalizuar fazën e 21-të të megaoperacionit policor antikanabis të koduar “Imazhi”, në kuadër të së cilës:

-në një kodrinë në fshatin Kaçinar, Mirditë, u gjetën të kultivuara 534 bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa;

-në fshatin Buten, njësia administrative Ungrej, u gjetën të kultivuara 120 bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa.

Këto bimë, pas kryerjes së veprimeve procedurale, u asgjësuan nëpërmjet djegies.

Vijojnë veprimet hetimore, me qëllim identifikimin dhe arrestimin e autorit/ëve të kësaj veprimtarie kriminale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Artikulli paraprak“RAPORTI PËR FARSËN ELEKTORALE KA PËRFUNDUAR”, BERISHA: E PREZANTOJMË SHUMË SHPEJT
Artikulli tjetërISH-PRESIDENTI I SHBA, BILL CLINTON VIZITON SHQIPËRINË MË 4 KORRIK, TAKIME ME LIDERËT KRYESORË