Zjarri në fshatin Troshan të Lezhës ka shkrumbuar mbi 50 hektarë me ullinj dhe pemtari të tjera.

Zjarri ka rënë rreth orës 14:00 dhe vijon të jetë aktivë.

Për fikjen e zjarrit janë angazhuar forcat zjarrfikëse si edhe banorë të zonë duke shmangur rrezikun për banesat.

Ndërkohë dëmet e shkaktuar për fermerët në këtë zonë janë mjaft të mëdha.

Artikulli paraprakBILANCI I COVID NË VEND, MSH: 947 QYTETARË TË INFEKTUAR DHE DY HUMBJE JETE NË 24 ORËT E FUNDIT
Artikulli tjetër“NËNA NUK KA PASUR BUKË PËR TË NGRENË”, DJALI I “PRONARES” QË I DOLI EMRI TEK INCENERATORËT