SPAK I KËRKON LEFTER ALLËS TË BËJË TESTIN E DROGËS: DORËZO KAMPION GJAKU DHE...

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kërkuar kryebashkiakut të Bulqizës Lefyer Alla që t'i nënshtrohet testit të drogës pas...

SHQIPËRIA MERR MASA PËR KORONAVIRUSIN KINEZ/ MANASTIRLIU: RREZIKU PËR T’U PREKUR ËSHTË I ULËT

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale deklaron se Shqipëria është vend me rrezikshmëri të ulët për t’u prekur nga koronavirusi i ri i i...

ZBULOHEN 5 KANDIDATËT PËR KREUN E BKH-SË, DREJTUESI I SPAK-UT: APLIKONI DERI NË 30...

Drejtues i Prokurorisë se Posaçme Arben Kraja ka publikuar emrat e pesë kandidatëve që kanë aplikuar deri tani për drejtorin e BKH-së. Mesazh nga Drejtuesi...

“ISMAIL QEMALI SAPO KA NDËRRUAR JETË”, SI E RAPORTOI MEDIA FRANCEZE NDARJEN NGA JETA...

“Le Rappel” ka botuar, të martën e 28 janarit 1919, në faqen n°2, lajmin e ndarjes nga jeta të Ismail Qemalit në Peruxhia, të...

PRESIDENTI I KËSHILLIT EUROPIAN VIZITON SOT SHQIPËRINË, TAKIM ME RAMËN

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, do të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Siç konfirmohet edhe nga axhenda zyrtare, kreu i Këshillit Michel, do...

ARBEN MALAJ I BASHKOHET PAA-SË PAS LARGIMIT NGA BANKA E SHQIPËRISË: DO BËJ PLATFORMËN...

Ish-deputeti dhe ministri socialist Arben Malaj pak ditë pasi u shkarkua nga Kuvendi si anëtar i Bordit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë ka bërë...

‘U MASHTRUAM’! PAS PROTESTËS SË GRUPIT TË STUDENTËVE, RAMA NXJERR VIDEON: SË SHPEJTI GARA...

Dy ditë më parë një grup studentësh protestuan te Korpusi duke akuzuar qeverinë për mashtrim, pasi sipas tyre nuk ka zbatuar pikat e Paktit...

U AKUZUA SE PO PINTE KOKAINË, SPAK REGJISTRON HETIMIN PËR KRYEBASHKIAKUN E BULQIZËS

Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion nis hetimet për kryebashkiakun e Bulqizës Lefter Alla pak orë pas publikimit të videos, ku Partia Demokratike aludon se zyrtari...

PËRFUNDOJNË KURSET SPECIALE DHE KOMANDO, XHAÇKA: INVESTIME TË REJA NË FORCËN TOKËSORE

49 ushtarakë të rinj përfunduan kurset Speciale dhe Komando, duke u bërë pjesëtarë të 2 njësive më elitare të Forcave të Armatosura. Ministrja e Mbrojtjes,...

RAPORTI MBI KORRUPSIONIN/ SHQIPËRIA HUMB 7 VENDE EDHE KOSOVA RËNIE POR MË MIRË SE...

Shqipëria ka humbur 7 vende në Raportin e organizatës , Transparency International për sa i përket korrupsionit. Në vitin 2018 vendi ynë renditej në...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA