25 C
Shkoder, AL

RREGULLAT/ PENSIONET E EMIGRANTËVE, SI PËRFITOHEN DHE KUSHTET QË DUHEN PLOTËSUAR

Jashtë vendit tonë jetojnë rreth 1,8 milionë emigrantë, nga të cilët shumë prej tyre para emigrimit kanë punuar edhe në vendin tonë. Shumë nga...

TURISTË NGA ZVICRA, FRANCA… E BELGJIKA, NË SHQIPËRI EDHE PËR KUJDESIN SHËNDETËSOR

Kryeministri, Edi Rama mëngjesin e sotëm ka shpërndarë një video ku dhjetra turistë nga shumë vende të Europës kanë shprehur mendimin e tyre pozitiv...

NJIHUNI ME AMBASADOREN SHQIPTARE NË UNIVERSITETIN E GRONINGENIT NË HOLANDË

Shqiptarët që kanë emigruar në vendet e ndryshme të botës vijojnë të spikasin për integrimin e tyre të shpejtë në shoqërinë ku janë zhvendosur....

TRE GJIMNAZISTET NGA SHQIPERIA TRIUMFOJNË NË KALIFORNI

Tre gjimnaziste nga Tirana ishin të enjten fitueset e vendit të parë në një konkurs të organizatës Technovation në San Francisco të Kalifornisë për...

ANTI-INFORMALITETI/ 76 TON KAFE PA AKCIZË NË VORË, 150 MIJË EURO GJOBË BIZNESIT, RAMA:...

Aksioni anti-informalitet ka goditur një tjetër rast të fshehjes së produkteve të akcizës. Në një inspektim të një subjekti nga Ministria e financave është...

S’KA DËBIM NGA ANGLIA PËR 18-VJEÇARIN/ SHQIPTARI SHPËTON FALË NOTAVE TË SHKËLQYERA

Falë një peticioni për të kundërshtuar dëbimin e tij, i cili mblodhi më shumë se 90 mijë firma, 18-vjeçari shqiptar, Stiven Bregu mundi më...

GURI I VJETËR ME MBISHKRIME HISTORIKE ZHVENDOSET NË MUZEUN HISTORIK KOMBËTAR

Guri i vjetër me mbishkrime historike, i cili u zbulua rastësisht në Fan të Mirditës është vendosur në Muzeun Historik Kombëtar. Zhvendosja e piktogramit historike...

“I PAZËVENDËSUESHËM”! ASH FJALË PREKËSE PËR FATOS BAXHAKUN

Ndarja e parakohshme nga jeta e gazetarit të mirënjohur shqiptar, Fatos Baxhaku, ka hidhëruar së tepërmi vendin. Pjesë e këtij hidhërimi është bërë edhe Akademia...

STUHITË I AFROHEN BALLKANIT, JA KUSH RREZIKON,MES TYRE DHE SHQIPËRIA

Valës më të fuqishme të nxehtësisë së kësaj vere në rajonin tonë po i vjen fundi, megjithatë duhet pritur deri sot pasdite vonë. Një...

PROCESI I VETTINGUT/ DREJTORI I PËRGJITHSHËM DEL I PASTËR NGA AIDSSH

Në përgjigjen që Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit I ka kthyer komisionit të Vettingut për Policinë e Shtetit janë përdorur...

Na ndiqni

78,960FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA