EMIGRANTËT VIJOJNË KTHIMIN NË VENDET KU JETOJNË, FLUKS NË DOGANAT SHQIPTARE

Edhe këtë të shtunë në pikat kufitare të Shqipërisë ka patur një fluks të rënduar që në orët e para të mëngjesit. Kjo ka...

PËRMBYTJET NË JUG, UJI NIS TËRHEQJEN POR SËRISH PROBLEME

MBI 300 FAMILJE JANË EVAKUAR NGA SHTËPITË E TYRE DITËT E FUNDIT.

MASAT NDAJ VIURISIT KINEZ/ MBLIDHET TASK-FORCA,MANASTIRLIU: RRISIM KONTROLLET NË PIKAT KUFITARE

Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka deklaruar se pas shpalljes së emergjencës globale për koronavirusin do të rriten masat për kontrollin dhe gjurmimin e...

FËMIJËT DHE GRATË NË KAMPE PAS RËNIES SË ISIS/ LLESHAJ: SFIDË E VAZHDUESHME KTHIMI...

" Kthimi dhe zhvendosja e luftëtarëve të huaj terroristë dhe personave familjarë të tyre, në vendet e tyre të origjinës apo kombësisë, ose në...

SHKELJE TË BARAZISË NË TENDERA, KLSH KALLËZON ISH-KREUN E KPP-SË

KLSH kallëzon në Prokurori ish-kryetarin e Komisionin e Prokurimit Publik, Gentian Kerri si dhe dy prej ish-anëtarëve dhe dy prej anëtarëve aktual të këtij institucioni për akuzat shpërdorim detyre dhe shkelje të barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike.

FLUKS VIZITORËSH/ ARDI VELIU ‘BLIC’ NË MORINË, ZBARDHEN POROSITË PËR POLICËT

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, në orët e para të mëgjesit të sotëm ka zhvilluar një inspektim në Pikën e...

SHKARKOHET DREJTORI I PËRGJITHSHËM I POSTAVE

Shkarkohet drejtori i Përgjithshëm i Postave, Majlind Lazimi. Një njoftim i ardhur nga PD informon se shkarkimi i tij është bërë për shkelje të...

PAS KARANTINËS, RIKTHEHET VETTINGU

Pas pesë ditëve karantinë rikthehet vettingu, ku Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur të zhvillojë të mërkurën seancën e radhës. Seanca i përket shpalljes...

MINISTRI DEMIRAJ BËN BILANCIN: NË 18 DITË U SEKUESTRUAN MBI 4 TON KANABIS

Ministri i Punëve të Brendshme, Dritan Demiraj ka bërë një bilanc të punës së tij që prej marrjes së detyrës. Nëpërmjet një postimi në FB, Demiraj thotë se që prej 22 majit deri në 8 qershor janë sekuestruar 4 ton e 438 kg kanabis, janë shkatërruar 5295 bime narkotike dhe sekuestruar 80 doza heroinë.

PRESIDENTI NISHANI, KTHEN LIGJIN PËR TURIZMIN

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend Ligjin për Turizmin. Nëpërmjet një dekreti Presidenti jep edhe 3 arsyet e kthimit të këtij ligji, i cili është në kundërshtim. Presidenti kundërshton pikën 4 të nenit 31 të ligjit, që parashikon se, fondi i posaçëm për Ministrinë e Turizmit mund të përdoret pa iu nënshtruar rregullave të prokurimit publik.

BOTA