23 C
Shkoder, AL

VETËM PËR 9 DITË, ANKOHEN 30 QYTETARË NDAJ GJYQTARËVE NË KPK, POR PA FAKTE

Pavarësisht thirrjes edhe më parë ndaj qytetarëve, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit është përballur sërish me një numër të lartë ankesash kundër gjykatave. Vetëm në ditët e para të këtij viti, 30 qytetarë janë ankuar pranë këtij komisioni, ndërsa vitin e shkuar numri i ankesave ndaj vendimeve gjyqësore, është 334.

MAKINA DEL NGA RRUGA, 31-VJEÇARI TRANSPORTOHET ME HELIKOPTER NË TIRANË

Një automjet tip “Skoda” ka dalë nga rruga pasditen e së shtunës duke lënë të plagosur rëndë drejtuesin e tij.   Sipas njoftimit të policisë, aksidenti...

ALARMI PAS INVESTIGIMIT: NË FABRIKËN E MISHIT THEREN LOPË TË SËMURA

Policia polake po heton një thertore të dyshuar për trafikim të paligjshëm të bagëtive të sëmura, e cila është filmuar fshehurazi. Zyrtari kryesor veterinar i...

NIKOLLA: TARIFAT PËR UNIVERSITETET NUK JANË RRITUR DHE AS NUK RRITEN

Ministrja e Arsimi Lindita Nikolla deklaron se tarifat e Universiteteve, Nuk janë rritur me ligjin e ri për arsimin e lartë dhe as nuk do të rriten këtë vit të ri akademik.

AMBASADORJA E BE NË TIRANË: EDUKOJINI TË MITURIT, KATASTROFË DHE DËSHTIM I ‘DREJTËSISË’ PËRFSHIRJA...

Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin, iu ka bërë thirrje institucioneve shqiptare që të edukojnë fëmijët e mitur, në mënyrë që ata të...

BUTRINT, LOKAL NË ZONËN ARKEOLOGJIKE. DREJTORESHA E MONUMENTEVE: PO, E DHAMË LEJEN

Butrint, lokal në zonën arkeologjike. drejtoresha e Monumenteve: Po, e dhamë lejen

NDOTJE MASIVE E BREGDETIT TË KUNES NË SHËNGJIN

Në pikun e sezonit turistik, bregdeti i Shëngjinit të ofron ndotje.Prej ditesh vija bregdetare në Kune-Vain është ndotur masivisht.Situata e krijuar ka sjellë largim...

RAPORTI VJETOR/ KËTO JANË VENDET QË “VRASIN” DEMOKRACINË, JA KU RENDITET SHQIPËRIA

Raporti vjetor i Lirisë në Botë rendit kombet sipas lirive civile dhe të drejtave politike me secilin vend të vendosur në një nga tre kategoritë: ‘Të lirë, ‘Pjesërisht i lirë’ dhe ‘jo i lirë’. Rreth 88 vende, përfshirë Britaninë dhe Amerikën, u konsideruan si ‘të lirë’ ndërsa 49, duke përfshirë Tajlandën, Egjiptin dhe Turqinë, i konsideruan “jo të lira”. Shqipëria renditet në vendin e 68, ndërkohë që liria e shtypit konsiderohet “pjesërisht e lirë”. sadgh Rusia dhe Kina janë emëruar në një raport si një ndër vendet më të këqija në botë për heqjen e lirive të njerëzve.

ZBULOHET VARRI I PANJOHUR, NDËRPRITEN PUNIMET NË RRUGË

Zbulimi i një varri të madh që daton nga fillimi i shekullit të kaluar ka detyruar pushtetin vendor në Gjirokastër të ndërpresin punimet në...

NDËRRON JETË MOTRA E ISH-KRYEMINISTRIT SALI BERISHA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka humbur sot një nga njerëzit e shtrenjtë. Bëhet fjalë për Hajrie Ram Osmanin, motrën e Sali Berishës, e cila u nda nga jeta në moshën 77-vjeçare.

Na ndiqni

77,308FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA