Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas deklaratës së bërë nga ambasadori amerikan në vendin tonë, Donald Lu, i cili tha se kryeministri duhet të flasë në emër të tij.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan, se ai flet gjithmonë në emër të tij, por ëhstë puna e tij kur ai jep mendimin e tij për Donald Lu.

Postimi i Ramës:
Patjetër që unë flas për veten time dhe miku ynë Lu flet për veten e vet???? Dhe krejt normalisht, është puna ime të them atë që mendoj kur flas lidhur me të, siç është puna e tij të thotë atë që mendon kur pyetet lidhur mua????????????????????