Një i ri nga Prizreni, ka humbur jetën tragjikisht në Hungari pasi po udhëtonte me shpejtësi. Në momentin e aksidentit Beg Morina ishte live në Facebook.

Mësohet se automjeti Mercedes Benz ishte me shpejtësi të madhe dhe humbi kontrollin në afërsi të një rrethrrotullimi.

Në aksident mbetën të lënduar edhe disa persona të tjerë.