Një automjet është gjendur i djegur  në qytetin e Vlorës, në lagjen e njohur të “Çoles”.

Policia nuk jep ende informacion se çfarë ka ndodhur, edhe pse rasti duket i dyshimtë.

Policia dhe shërbimi zjarrëfikes në vendngjarje,kane bere te mundur   shuarjen e flakëve.

Deri më tani nga hetimet paraprake dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.
Ndërsa bëhet e ditur se mjeti tip Pezho 206 mësohet se përdorej nga një vajzë me inicialet J.B.