Tre persona mbetën të plagosur në një aksident rrugor të ndodhur në aksin Elbasan-Peqin.

Dy automjete janë përplasur me njëri-tjetrin, ndërsa në aksident është përfshirë edhe një person që lëvizte me biçikletë.

Për pasojë – thotë policia në një njoftim paraprak – kanë mbetur të dëmtuar tre persona të cilët janë transportuar për ndihmë mjekësore në Spitalin e Elbasanit.

“Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit”, thotë policia.

Të plagosur mbetën 57-vjeçari me inicialet A.A, një 24-vjeçar T.H dhe një grua e cila mësohet se është shtatzënë. Ajo është 21-vjeçarja me inicialet M.H, banuese në Spille të Kavajës.