Një 74 vjeçar ka ndërruar jetë në njërin nga motelet e Gjilanit. Ngjarja ka ndodhur të dielen, dhe mesohet se  personi ka ndërruar jete teksa ka qene ne motel me një grua.Ka qene gruaja qe me pas ka njoftuar policinë.

Policia bashkë me autoambulancën dhe ekipet tjera kanë shkuar në vendin e ngjarjes, ku mjeku ka konfirmuar vdekjen e te moshuarit.

“Raportohet se viktima mashkull ishte i alivanosur. Në vendin ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe ekipi mjekësor i cili e ka konstatuar se viktima kishte qenë pa shenja jete”, kanë deklaruar edhe nga Policia e Kosovës,

Ndërkohë, në vendin e ngjarjes ka dalë edhe prokurori me urdhrin e të cilit trupi i pajetë i viktimës dërgohet në Intitutin e Mjekesose Ligjore.