Nuk dihet nesë zjarri është aksidental, apo i qëllimshëm.Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e sotme në zonën e Dhërmiut.

Flakët kanë rënë në një biznes dhe më pas janë zgjeruar, duke marrë flakë edheMësohet se është përfshirë nga zjarri një pjesë e madhe pylli.

Si pasojë e flakëve rrezikohet një biznes e dy banesa, ndërsa zgjerimi i tij mund të rrezikojë dhe Llogaranë.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar zjarrfikësit dhe policia.
Por po kërkohet ndihmë edhe nga rrethet e tjera. Dyshohet se zjarri ka rënë aksidentalisht.