Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama ndodhen sot në Vlorë për 109-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Meta e Rama kanë marrë pjesë në ceremoninë e ngritjes së flamurit, teksa më pas kanë zhvilluar homazhe dhe kanë vendosur kurora me lule në monumentin e Pavarësisë.

E pranishme ishte dhe kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, si dhe drejtues lokalë. Disa aktivitete janë parashikuar të mbahen gjatë ditës së sotme me rastin e 28 nëntorit Ditës së Flamurit.

Artikulli paraprakOSMANI URON 109-VJETORIN E PAVARËSISË: KOSOVA DO TË VAZHDOJË TË JETË NË KRAH TË SHQIPËRISË
Artikulli tjetërTRE SHQIPTARË PLAGOSEN NË ITALI, NJËRI NË GJENDJE KRITIKE