Në një aktivitet që shënoi 111-vjetorin e themelimit të Policisë së Shtetit, ministri i Brendshëm, Taulant Balla garantoi rritje pagash për efektivët.

Ai tha se policinë e presin sfida, teksa paralajmëroi që shumë shpejt dhe në Policinë e Shtetit do të ketë modele të përdorimit të inteligjencës artificiale.

Artikulli paraprakBASHA NË FESTËN E PD-SË NË LEZHË: 2024 VIT PËRCAKTUES PËR TË RIKTHYER PUSHTETIN POLITIK TEK QYTETARËT
Artikulli tjetërPOLICIA E SHTETIT FESTON 111- VJETORIN