KANDIDATJA E PD, EVIDENTON RËNDËSINË E ZHVILLIMIT TË TURIZMIT NË KËTË ZONË. Thethi eshte nje nga perlat e turizmit shqiptar, dhe si e tille ne kemi detyren q eta ruajme dhe ta zhvillojme kete pasuri tonen. Me keto fjale I eshte drejtuar banoreve te Thethit kandidatja e partise Demokratike Voltana Ademi.

Gjate ketij takimi Ademi eshte njohjur me problemet qe ato kane, por nga ana tjeter ka deklaruar se te gjithe bashke duhet qe te ruajme dhe zhvillojme kete pasuri tonen. Thethi, perla e turizmit shqiptar nje nga bukurite e natyres, ka nevoje per investime ne menyre qe tashme te jete nje destinacion kryesor turistik.

Artikulli paraprakKETI BAZHDARI ME BANORËT NË LAGJEN KIRAS
Artikulli tjetërZEF HILA TAKOHET ME BANORË TË VIG MNELËS