Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Lezhë dhe dy persona kanë mbetur të plagosur.

Nga informacionet paraprake mësohet se një automjet tip “Benz” ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Dy të rinj kanë mbetur të plagosur rëndë dhe janë nisur drejt Spitalit të Traumës.

Policia ka kryer veprimet hetimore në vend dhe po vijon hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

Artikulli paraprakPUSHTIMI I UKRAINËS/ VON DER LEYEN: BE DO TË SIGUROJË RRETH 300 MLD EURO PËR TË NDIHMUAR EUROPËN TË SHKËPUTET NGA ENERGJIA RUSE
Artikulli tjetërVLLAZNIA SHPALLET SËRISH KAMPIONE E SHQIPËRISË PËR FEMRA