Disa makina janë përplasur në Rrugën e Kombit paraditen e sotme. Mes mjeteve të përfshira në aksident është dhe një kamion.

Sipas raportimeve ka mbetur e plagosur një djalë nga Tropoja e cila është dërguar për ndihmë mjekësore në spitalin e Traumës në Tiranë.

Për shkak të aksidentit është bllokuar njëri krah i rrugës. Policia ndodhet në vendngjarje për të kryer veprimet hetimore dhe ndihmuar për të liruar trafikun.

Shkak dyshohet se mund të ketë qenë dhe mjegulla e dendur.

Artikulli paraprakAVIONIT ME PASAGJERË I SHKËPUTET DRITARJA GJATË FLUTURIMIT NË AJËR, BËN ULJE EMERGJENTE! MOMENTET E FRIKSHME
Artikulli tjetërVETËVRASJA E 41-VJEÇARES, SHOQËROHET NË POLICINË E DURRËSIT BASHKËSHORTI