Aksident ne superstraden Lezhe-Milot, ne afersi te te kryqezimit te Treshit. Dy automjete volsavgen jane perplasur me njera tjetren e per pasoja kane mbetur te plagosur dy persona, njeri prej te cileve femije i mitur. Ata jane derguar per ndihme mjekesore ne spita, nga ku mesohet se ndodhen nen kujdesin e bluzave te bardha jashte rrezikut per jeten. Policia e cila mberriti menjehere ne vendin e ngjarjes, po heton shkaqet dhe rrethanat e ketij aksidenti.

Artikulli paraprakMAZHORANCA MBLEDH SËRISH FIZIKISHT KOMISIONIN E REFORMËS ZGJEDHORE!
Artikulli tjetërAMBASADA E SHBA: POPULLI SHQIPTAR MERITON NJË DEMOKRACI TË FORTË