Akuzohen 2 skafistët që u shpëtuan dje nga anijet ushtarake

Dy skafistët që u shpëtuan dje në det pas shumë orë përpjekjesh nga Forcat Detare Shqiptare, janë akuzuar nga Policia e Kufirit Durrës për “kalim të paligjshëm të kufirit shtetëror. Sipas policise jane ndaluar A.J. 51 vjeç, banues në Vlorë dhe D.L. 32 vjeç, banues në Brindizi, Itali. Me date 6 ata kane qenë duke ardhur me një mjet tip “Motoskaf” me mbishkrimin “Pantera”nga Brindizi, Itali për në Shqipëri. Në vendin e quajtur Sazan, Vlorë kanë dhënë sinjalin SOS dhe i ështe dhënë ndihmë nga një anije ushtarake dhe më pas mjeti është ankoruar në Portin Detar Durrës.

Artikulli paraprakPROKURORIA NIS HETIMET PER ILDKP SEPSE NUK KA BERE ASNJE KALLEZIM PER PASURITE
Artikulli tjetërHAPET EDICIONI I 19-TE I EKSPOZITES VJETORE TE ARTEVE FIGURATIVE “NENTOR”