Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim po zhvillon një takim në Presidencë me Presidentin Ilir Meta.

Mësohet se në takim kanë qënë të pranishëm edhe kryeministri i vendit Edi Rama si dhe kryedemokrati Lulzim Basha.

Vizita vjen në kohën kur ambasadorja Kim ka intensifikuar thirrjet ndaj partive politike që të pastrojnë listat e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 qershorit.

Sipas zonjës Kim, asnjë person me rekorde kriminale nuk duhet afruar nga asnjë forcë politike.