AKTIVITET KULTUROR I ISNTITUTI TURK YUNUS EMRE. Arkitektura popullore ne Shkoder ishte tema e aktivitetit kulturor organizuar nga isntituti turk ne Shkoder jonus emre.I ftuar special I ketij takimi ishte zv ministri I kultures Zef Cuni I cili gjate nje prezanzimi te detajuar u shpreh se historia e hershme e shkodres fillon me muret e lashta te kalase rozafa mbi 3 mije vjecare ,aty ku eshte edhe fillimi I zgjerimit te qytetit historik.

Zv ministri cuni beri te ditur se shume shpejt do te nis nje investim serioz per shtepine e atdhetarit te njohur Luigj gurakuqi por dhe te xhamise se plumbit. Aktiviteti kulturor I arkitektures popullore ne Shkoder perfshiu studimin e nje sere objektesh me vlera historike ne qytetin e shkodres teksa Pjese e ketij takimi ishin perfaqesues te pushtetit vendor,pedagoge dhe studiuese te njohur te arkitektures .

Artikulli paraprakVAZHDON ERRËSIRA NË PEDONALEN E MOLOS
Artikulli tjetërVLLAZNIA E MBYLL ME HUMBJE SEZONIN 2014-2015