Është arrrestuar në flagrancë shtetasi Ë. M., 39 vjeç, nga Egjipti, i cili është kapur nga shërbimet e Policisë Kufitare në PKK Muriqan dhe ka tentuar të udhëtojë me kartë identiteti të falsifkuar.

NJOFTIMI I POLICISË

Nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomiko-Financiar në DVP Shkodër u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Ë. M., 39 vjeç, nga Egjipti. Ky shtetas është kapur nga shërbimet e Policisë Kufitare në PKK Muriqan në dalje të Republikës së Shqipërisë pasi ka tentuar të udhëtojë në drejtim të Belgjikës, me kartë identiteti spanjolle të falsifikuar.

Artikulli paraprakDY PREJ TYRE NGA SHKODRA DHE TE SHPALLUR NE KERKIM, POLICIA ARRESTON KATER SHTETAS
Artikulli tjetërLAJM I FUNDIT/ BIE ZJARR NE SHTEPI, E MOSHUARA HUMB JETEN