Pas atentatit të ndodhur mengjesin e se premtes, forcat RENEA janë nisur në drejtim të Shkodrës.

“Rreth orës 07:20, në vendin e quajtur “Merkata e Rusit”, në lagjen “Partizani”, Shkodër, në rrethana ende të paqarta, është vrarë me armë zjarri shtetasi N. B., 68 vjeç, banues në fshatin Dobraç, Shkodër dhe ka mbetur i plagosur lehtë, jashtë rrezikut për jetën, shtetasi A. Z., 58 vjeç, banues në fshatin Dobraç, Shkodër. Gjithashtu në livadh, në lagjen “Guerrile”, Shkodër, është gjetur i djegur një mjet që dyshohet të jetë përdorur nga autorët.

Janë ngritur pika kontrolli dhe po vijon krehja e zonës nga Policia vendore dhe FNSH Shkodër, si dhe janë nisur në drejtim të Shkodrës, grupe të RENEA-s. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po vijon punën për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve”, njofton policia.

Artikulli paraprakVRASJA NË SHKODËR, GJËNDET NJË MAKINË E DJEGUR NË PERIFERI TË QYTETIT
Artikulli tjetërÇMIMET E LARTA FRENOJNË KONSUMIN E KARBURANTEVE, RËNIE PËR TË DYTIN MUAJ RADHAZI NË PRILL