Nje automjet eshte gjetur duke u djegur ne periferi te Shkodres ne lagjen Guerrile. Policia dyshon se ky automjet eshte i autoreve te vrasjes se shtetasit me inicialet N.B 68 vjeç ngjarje e ndodhur mengjesin e sotem ne lagjen Rus ne Shkoder.

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 07:20, në vendin e quajtur “Merkata e Rusit”, në lagjen “Partizani”, Shkodër, në rrethana ende të paqarta, është vrarë me armë zjarri shtetasi N. B., 68 vjeç, banues në fshatin Dobraç, Shkodër dhe ka mbetur i plagosur lehtë, jashtë rrezikut për jetën, shtetasi A. Z., 58 vjeç, banues në fshatin Dobraç, Shkodër.

Gjithashtu në livadh, në lagjen “Guerrile”, Shkodër, është gjetur i djegur një mjet që dyshohet të jetë përdorur nga autorët.

Janë ngritur pika kontrolli dhe po vijon krehja e zonës nga Policia vendore dhe FNSH Shkodër, si dhe janë nisur në drejtim të Shkodrës, grupe të RENEA-s.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po vijon punën për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Artikulli paraprakPUNONJËSJA E POSTËS IU VODHI PENSIONET, MË PAS VRAU VETEN, PENSIONISTËT ENDE NË PRITJE TË LEKËVE
Artikulli tjetërATENTATI, FORCAT RENA NISEN DREJT SHKODRËS