Ministri i Brendshëm Taulant Balla e nisi ditën në Aeroportin “Nëne Tereza”, ku pa nga afër menaxhimin e fluksit të pasagjerëve në aeroportin e Rinasit.

Balla falenderoi Policinë Kufitare e cila po bën një punë të shkëlqyer për menaxhimin e fluksit të udhëtarëve. Edhe pse në pikun e mbërritjeve të pasagjerëve, në sportelet e aeroportit nuk ka asnjë radhë dhe kjo falë edhe teknologjisë “E-Gate”, e cila ndihmon për përpunimin e shpejtë të pasagjerëve.

“E nisa ditën në Aeroportin “Nëne Tereza”, ku Policia Kufitare po bën një punë të shkëlqyer për menaxhimin e fluksit të udhëtarëve. Plot 1 milionë pasagjerë do të hyjnë dhe dalin nga Shqipëria gjatë muajit Gusht në këtë pikë kalimi kufitar”, tha Balla.

Artikulli paraprakKOSOVË, VDES NJËRI PREJ TË PLAGOSURVE NË SHERRIN MASIV NË DISKO, 14 PREJ TË PLAGOSURAVE JANË VAJZA
Artikulli tjetërKENI BËRË PLANE PËR FUNDJAVË? MOS I HARRONI ÇADRAT, JA PARASHIKIMI I MOTIT PËR KËTË TË SHTUNË