Partia Demokratike bën thirrje për një marshim protestë më 8 dhjetor kundër qeverisë të cilën sipas kryetarit të PD-së I ka mbaruar koha.

Nga Vau I Dejës  kryetari i Opozitës, Lulzim Basha eshte pritur nga kryetari I Bashkise Vau Dejes, Zef Hila, kryetari I Partise Demokratike Ramiz Çobaj, deputete dhe drejtues te larte te partise demokratike. Gjate fjales se tij Basha ftoi te gjithe qytetaret qe te bashkohen se bashku me 8 Dhjetor ne Tirane ne marshimin e protestes . Nga ana tjeter, varferine e tjeskajshme te shqiptareve ia kane treguar vete banoret e kesaj zone. Kreu i opozites Lulzim Basha gjate bashkebisedimit me qytetaret ne Vaun e Dejes, ka renditur nje sere problemesh te realitetit shqiptar te cilet sipas tij jane te mjaftushme qe populli me te drejten legjitime te tij te kerkoje largimin e qeverise.

Artikulli paraprak16 DITËT E AKTIVIZIMIT KUNDËR DHUNËS
Artikulli tjetërATHINË SHPËRTHEN BOMBA, FATMIRËSISHT PA VIKTIMA