Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi pas vendimit të Komitetit Politik të Këshillit të Evropës që i hap rrugë anëtarësimit të Kosovës në organizëm.

Mesazhi i kryetarit të PD:

U kry!

Tani në Paris, Komiteti Politik sapo miratoi propozimin për antarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës. Një hap jetik që i hap rrugë vendimit në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës dhe Këshillit të Ministrave.

Mirënjohje aleatëve të shqiptarëve për mbështetjen e dhënë.

Urime Kosovë 🇽🇰

Artikulli paraprakKOSOVA NJË HAP MË PRANË KIE, PRESIDENTJA OSMANI: DO TË VIJOJMË PUNËN ME ALEATËT
Artikulli tjetërDEPUTETËT BRITANIKË VIZITË NË SELINË BLU: MARRËDHËNIE TË SHKËLQYERA ME PD