KANDIDATJA E PD TAKOHET ME BANORËT NË MITINGUN PËRMBYLLËS TË FUSHATËS. Këtë herë, Komuna Berdice do te kthehet ne origjinen e saj, ne gjirin e partise demorkatike. Ky ka qene mesazhi që eshte percjelle ne mitingun permbylles te fushates elektorlae te kandidates Voltana Ademi ne kete zone te Bashkise se Shkodres.

Kandidatja e PD, Voltana Ademi, gjate fjales se saj ka deklaruar se pas 21 Qershorit, ne Berdice do te kryhen nje sere investimesh. Ne komunen e Berdices, jane parashikuar te kryhen nje sere investimesh, ne infrastrukture, ujsjelles, kanalizime si dhe subvencionin per bujqesine.

Artikulli paraprakRAJONI 2 NË SHKODËR, MBËSHTET VOLTANA ADEMIN
Artikulli tjetërNË PLEZHË, FITORJA E SIGURTË NË MBI 90%