Presidenti francez Emmanuel Macron, i ka premtuar presidentit ukrainas Volodymir Zelensky më shumë mbështetje me armë për vendin.

Zelensky theksoi se Macron ka shprehur mbështetjen duke thënë se vendi i tij është i gatshëm t’i përgjigjet kërkesave shtesë për ndihmë.

Gjithashtu Macron dhe Zelensky kanë biseduar për aplikim e Ukrainës për anëtarësim në Bashkimin Europian.

Artikulli paraprakPAS “FURTUNËS” NË EUROVIZION, RONELA HAJATI BËN DEKLARATËN E FORTË
Artikulli tjetërNË ITALI AVULLOJNË BILETAT PËR NJË ORË, TIFOZËT E MILANIT PAGUAJNË AFRO 3000 MIJË EURO NË TREG TË ZI