BASHA: NUK DO TË LEJOJMË QË VAU DEJËS TË KTHEHET NË EKSPERIMENT. Nga Bushati , banoret kane dhene sinjalin e fitores se thelle ne zgjedhjet e 21 Qershorit te kandidatit te Partise Demokratike Zef Hila. Ne nje miting madheshtor, si asnjehere me pare, banoret e Bushatit dhe te zonave perreth, I kane bere nje pritje madheshtore, Kryetarit te Partise Demokratike Lulzim Basha.

Ne kete miting, ka qene kandidati I PD-se, Zef Hila, I cili I premtoi banoreve nje projekt konkret per zhvillimin e Bashkise Vau Dejes. Basha nga ana e tij, deklaroi se banoret e Bushatit, dhe te gjithe bashkise Vau Dejes, nuk do te lejojne mazhorancen dhe kundershtaret qe te eksperimentojne me Bashkine Vau Dejes. Kjo pritje entuziaste eshte nje mesazh I qarte, per zgjedhjet e 21 Qershorit, te dielen nga ku zgjedhesit do te vendosin per drejtuesin e Bashkise Vau Dejes

Artikulli paraprakBASHA NË MITINGUN PËRMBYLLËS TË FUSHATËS NË SHKODËR
Artikulli tjetërFUSHATA ZGJEDHORE, RAMA NË MITINGUN PËRMBYLLËS NË VELIPOJË