Rreth orës 04.30, në hyrje të qytetit të Bulqizës, nga persona të paidentifikuar është goditur me grushta për motive të dobëta shtetasi N. U., 57 vjeç, që ishte roje në një pikë karburanti, i cili është dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

Personat ende të pa identifikuar kanë marrë vetëm dvd e rregjistrimit të kamerës së sigurisë dhe janë larguar.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punohet për zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e personave.

Artikulli paraprakSEKUESTROHEN 600 FISHEKZJARRË/ ARRESTOHET 19-VJEÇARI, NË KËRKIM NJË TJETËR
Artikulli tjetërLAJMI I FUNDIT/ QELLOHET ME ARME ZJARRI 43 VJECARI