Mëngjesi i sotëm do të nis me varënsira dhe rrebeshe shiu në zonat e ulta dhe bregdetare por reshje dëbore do ketë në zonat lindore.

Mesdita dhe pasditja sjellin më pak reshje dhe intervale të shkurtra me kthjellime. Ndërsa nata rikthen motin e kthjellët por të ftohtë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C në 10°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 50 km/h nga drejtimi Veriore-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.