Ditën e premte vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Si dhe ndikimi të masave ajrore të ngrohta jugore.

Moti pritet të jetë me kohëzgjatje me diell si dhe vranësira mesatare pas orëve të mesditës.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim me shpejtësi 1-5m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 8-10m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik e Jon të jetë i forcës 1-2ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 8 deri 21°C

në zonat e ulëta 9 deri 27°C

në zonat bregdetare 12 deri 28°C

Artikulli paraprakTË HAPUR PËR TAKIME TË REJA…ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT
Artikulli tjetërDY HUMBJET NË MIQËSORE, KOMBËTARJA HUMBET POZICIONE NË FIFA! RIVALËT E EURO 2024 NË ‘TOP 10’