Vllaznia 0-0 Unversitatea Craiova (Ndeshja e parë, turi i dytë, Conference League)

FORMACIONET ZYRTARE:

VLLAZNIA (4-3-3): Zogoviç; Gurishta, Juriç, Bulatoviç, Hakaj; Boshnjaku, Jonuzi, Heriç; Kruja, Çoba, Aralica

UNIVERSITATEA CRAIOVA (4-2-3-1): Lazar; Kapatina, Gaman, Raul Silva; Mateiu, Kretu; Baiaram, Vagenin, Ivan; Koljiç

Minutë pas minute:

27- Faull për Vllazninë, nga një pozicion i rrezikshëm. Të shohim.

14-Mundësi e mirë për Vagenin. Lojtari provon me një goditje, por topi shkon jashtë.

8- Dalje e mirë e Vllaznisë, por një top i pasuar gabim shkatërron aksionin e ndërtuar.

4- Craiova e fillon në sulm ndeshjen. Gjithsesi, prapavija shkodrane qëndron në vendin e duhur.

1- Nis ndeshja.

Artikulli paraprakSHKODËR, ABUZUAN ME TENDERIN PËR RIKONSTRUKSIONIN E KOMISARIATIT, ARRESTOHEN 14 POLICË, ZYRTARË DHE ISH-ZYRTARË
Artikulli tjetërHESHTJE NË “LORO BORIÇI”, VLLAZNIA NDËSHKOHET NGA UNIVERSITATEA CRAIOVËS