Një burim i informuar egjiptian ka bërë të ditur se Hamasi ka refuzuar propozimin e Izraelit për një armëpushim dy mujor në këmbim të lirimit të pengjeve izraelitë që ende mbahen në Gaza.

Artikulli paraprakPOLONI, PRESIDENTI DUDA FAL DY ISH-ANËTARËT E BURGOSUR TË KABINETIT QEVERITAR
Artikulli tjetërFTOHTË DHE NGRICA, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT