PS zbulon emrat e rinj te kryetarëve të degëve për 61 bashki. Erion Veliaj do te jete në krye të PS-së në Tiranë. Blendi Klosi prezantoi emrat e 61 bashkive.

EMRAT
Komisioni i Posacëm raportoi mori vendimin për listën
Qarku Shkodër- Ilmi Lakti & Miral Petani
Fushë Arrës-Ervin Doda
Bashkia Has-do të përsëritet procesi
Tropojë-Egzon Bashkshkurtaj
Bulqizë- Albion Gjini
Klos -Armando Gjini
Mat-Hasan Pasha
Durrës-Luan Zaza
Krujë-Redon Roshi
Shijak-Fatmir Poshi
Tiranë-Erion Veliaj
Kamëz-Sejbeta Sulejmani
Kavajë-Marinela Hajdiaj
Rrogozhinë -Lutfi Hashari
Belsh-Maringlen Bali
Peqin-Bukurosh Maçi
Librazhd-Fatbardha Qatja
Përrenjas-Haxhi Çollaku
Berat-Valbona Zylyftari
Kuçovë-Gentjan Qafoku
Polican-Erjon Zylyftari
Skrapar-Edmond Ymeri dhe Sara Kuçova
Maliq-Rudina Brego
Korçë-Anxhela Tao dhe Petrika
Devoll-Genti Lakollari dhe Blerina Sinanaj
Kolonjë-Eraldo Xhelili
Gjirokastër-Gentjan Llogo dhe Mihare Lata
Përmet-Ervin Tuçi
Këlcyrë-Hodjan Selmani
Memaliaj-Edmonda Harizi
Vlorë-Admir Malaj
Selenicë-Nertil Bellaj
Delvinë-Izet Sinaj
Finiq-Selam Kajolleri
Sarandë-Elron Gjoni
Konispol-Kristo Mallanezi
Lezhë-Florian Gjini
Kurbin-Venad Pale
Rrëshen-Marjana Prenga
Lushnje-Merjeme Dervishi Erges Krakulli
Divjakë-Agim Maka
Patos-Artjol Hoxhaj dhe Suela Hoxhaj
Dibër-bashkëkryetar Daniel Gjura dhe Alma Selami

Artikulli paraprakJUVENTUS GATI TË PRANOJË OFERTËN, GIACOMO VRIONI MUND TË LUAJË NË MLS
Artikulli tjetërKLOSI: NË TRE BASHKI DO TË PËRSËRITEN ZGJEDHJET, KANDIDATËT NUK PËRMBUSHNIN KRITERET