Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Giacomo Vrioni, është një nga emrat më të lakuar këtë merkato në Itali, me Juventusin që kërkon vetëm ta dërgojë në huazim talentin shqiptar.

Siç bënë me dije eksperti i merkatos, Fabrizio Romano, klubi nga MLS, New England Revolution, është vënë në ndjekje të shërbimeve të 23-vjeçarit dhe siç bëhet theksohet është shumë pranë akordit me Juventusin.

Klubi bardhezi pritet të përfitojë një shumë prej 3.8 milionë dollarësh plus bonuest nëse e pranon këtë marrëveshje.

Artikulli paraprakVENDIMI PËR TË DËBUAR STAFIN DIPLOMATIK, RUSIA KËRCËNON TË MBYLLË AMBASADËN NË BULLGARI
Artikulli tjetërERION VELIAJ NË KRYE TË PS-SË NË TIRANË, JA KUSH JANË DREJTUESIT E RINJ NË SHKODËR DHE BASHKITË E TJERA