Qindra besimtarë myslimanë kanë kremtuar festen e Fiter Bajramit në faljen e mbajtur në qendër të qytetit në Shkodër. Myftiu i Shkodrës Imam Muhamed Sytari në fjalën e tij në faljen e Fiter Bajramit, përcolli mesazhin e harmonisë dhe solidaritet për të gjithë besimtaret të cilët vijnë në këtë festë të begate pas një muaji sakrifice në muajin e madhërueshëm të Ramazanit.

Gjate fjalës se tij Myftiu Sytari u ndal edhe tek fenomenet negative qe kane përfshire shoqërinë tonë, te cilat vijnë edhe për shkak të devijimit dhe largimit të shoqërisë nga tabani i fesë.

Artikulli paraprakFITER BAJRAMI, IMZOT ANGELO MASSAFRA URON BESIMTARËT MYSLIMANË
Artikulli tjetërFESTA E FITËR BAJRAMIT, AMBASADA AMERIKANE URON BESIMTARËT: PAQJA DHE SHËNDETI QOFSHIN ME JU