Sa më shumë afron ora drejt finales së Conference League që do mbahet në Tiranë, aq më shumë ka tension.

Policia e shtetit shqiptar, në mënyrë që të shmangë përplasjet mes tifozëve të Romës dhe Feynoord, ka krijuar një kordonë sigurie.

Bëhet fjalë për zonën e Bllokut, vend tejet i preferuar nga lojtari i 12-të.

Kujtojmë se incidentet në ditën e sotme kanë qenë të shumta dhe kanë filluar që prej mbërritjes së tifozërive në vendin tonë.

Finalja Roma-Feyenoord do luhet në Air Albania (E mërkurë, 21.00).

Artikulli paraprakTIFOZËT HOLANDEZË PËRFSHIHEN NË NJË TJETËR PËRPLASJE AFËR PALLATIT ME SHIGJETA
Artikulli tjetërNGA 6 QERSHORI ÇMIMET E BULMETIT RRITEN SËRISH NGA 10-50%