Pas replikave në sallën e Kuvendit, akuzave dhe kundërakuzave, kryeparlamentarja Lindita Nikolla ka përjashtuar nga seanca deputetin e PD-së, Flamur Noka.

Nikolla tha se Noka ka përdorur gjuhë të pahijshme në Kuvend, ndërsa i kërkoi atij që të largohet nga salla e Kuvendit.

Ndërkohë, demokrati nuk ka pranuar që të ikë nga salla. Sakaq, Nikolla mes replikave të ashpra me Nokën i ka thënë këtij të fundit se nuk e kërcënonte dot. “Po më kërcënoni? Turp t’ju vijë. Se jeni dhe malësor.”, tha Nikolla.

Artikulli paraprakKAOS DHE TENSIONE SI BRENDA DHE JASHTË KUVENDIT! PROTESTUESIT I VËNË FLAKËN GOMAVE, HEDHIN MOLOTOV
Artikulli tjetër“KAPENI PËR FLOKËSH ME NJËRI-TJETRIN”/ SPIROPALI ME TONE TË ASHPRA NDAJ OPOZITËS: DONI TË BËNI REVOLUCION NË NJË GOTË TË THYER, POR…