Ka nisur protesta e opozitës para Parlamentit, ndërkohë që po mbahet seanca plenare.

Ndërkohë që janë duke u zhvilluar tensione brenda në Kuvend, jashtë po zhvillohet protesta e opozitës. Protestuesit kanë sjellë goma përpara Kuvendit, ku i kanë sërish flakën, njësoj si me protestën e organizuar para Bashkisë së Tiranës. Gjithashtu është hedhur dhe molotov.

Gjithashtu protestuesit kanë sjellë me vete vezë, portokalle dhe pankarta.

Artikulli paraprakTENSIONE NË KUVEND, NIKOLLA-NOKËS: PËRFAQËSUES I NON GRATËS! GARDA NË GATISHMËRI, 5 MINUTA PUSHIM
Artikulli tjetër“GJUHË E PAHIJSHME”, NIKOLLA PËRJASHTON NGA KUVENDI FLAMUR NOKËN: DILNI NGA SALLA!