emigrantëve të cilët nuk banojnë në fshat dhe gjejnë çdo gjë të shkatërruar kur kthehen, por edhe ajo e kryetarit të fshatit janë grabitur.

Hajdutët të cilët nuk dihet ende se kush janë kanë zhveshin deri edhe muret duke vjedhur telat e energjisë elektrike.

Banorët kërkuan ndihmë duke kërkuar madje edhe publikisht që policia të vendosë patrulla në zonë për të parandaluar vjedhjet e mëtejshme.

Artikulli paraprakKAPET NË MES TË NATËS NJË KAMION ME DRU
Artikulli tjetërMJETI DEL NGA RRUGA, HUMB JETEN DREJTUESI