Numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza është rritur në 15,207. Kështu deklaron Ministria e Shëndetësisë në Rripin e Gazës që kontrollohet nga Hamasi. Sipas ministrisë 70% e viktimave janë gra dhe fëmijë, ndërsa shton se më shumë se 40,000 njerëz u plagosën në sulmet.

Artikulli paraprakFATI “BRAKTISI” SHQIPËRINË NË SHORTIN E EUROPIANIT, DATAT E NDESHJEVE
Artikulli tjetërAMBASADORI NANO PARAQITET ME VESHJE TRADICIONALE SHQIPTARE PARA TRUPIT DIPLOMATIK ZVICERAN