Ndryshe nga ditët e tjera këtë të martë dhoma e avokatisë Shkodër përveç seancave gjyqësore ka nisur edhe bojkotimin e masave të sigurisë.Një gjë e tillë nuk ka ndodhur më parë dhe kjo mund të shkaktojë kaos në sistemin e drejtësisë.

Kryetari I dhomës së avokatisë Shkodër Anton Kosteri thotë se do të vijojnë bojkotin pasi harta e re gjyqësore nuk është aspak në ndihmë të qytetarëve.

Kosteri u ka bërë thirrje qytetarëve t’i bashkohen protestës që do të zhvillojnë këtë të mërkurë.

 

Artikulli paraprakPUBLIKOHEN NOTAT E PROVIMIT TË GJUHËS SË HUAJ PËR MATURANTËT, LEXONI REZULTATET
Artikulli tjetërTAKIM I HAPUR NË DITËN BOTËRORE TË MUZIKËS