Deputeti Flamur Noka nuk u lejua të afrohej tek foltorja për të vijuar skenarin e vendosjes së karrigeve pirg. Garda është bërë gardh përpara foltores. Kjo bëri që Flamur Noka të mblidhte pirg karriget përpara punonjësve të gardës.

‘Hiqi duart se mu në kokë e ke. Hiqi duart’ thotë ai.

Artikulli paraprakDEPUTETËT E PD PËRPLASEN ME PUNONJËSIT E GARDËS DHE HYJNË ME FORCË NË AMBIENTET E PARLAMENTIT
Artikulli tjetërJASHTË OPOZITA PROTESTON, NË SALLËN E SEANCAVE TENSIONE, JA MOMENTI KUR KRYEMINISTRI RAMA MBËRRIN NË KUVEND