DASHI

Sot, do të jeni të relaksuar dhe në disponimin për t’iu përkushtuar vetes. Përfitoni nga koha e lirë dhe kaloni më shumë momente me familjarët tuaj. Nëse dëshironi të ecni përpara në profesionin tuaj, atëherë përpiquni të përvetësoni më shumë aftësi në teknologji.

DEMI

Jini pozitivë, në mënyrë që të kapërceni pasiguritë tuaja, përndryshe frika mund të fillojë të mbizotërojë në mendimet tuaja. Dita e duhur për të blerë artikuj që do të rriten në vlerë. Shmangni konfrontimet dhe gjetjen e panevojshme të gabimeve te të tjerët.

BINJAKET

Mos u ngutni në vendime impulsive momentale. Kjo mund të dëmtojë interesin e fëmijëve tuaj. Dita e duhur për të rinovuar lidhjet me të afërmit. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të tregohet i pakujdesshëm ndaj shqetësimeve tuaja sot.

GAFORRJA

Do të jetë një ditë mjaft argëtuese. Një mik i vjetër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare sot. Shoqëria do t’ju bëjë të dukeni veçanërisht tërheqës për gjininë e kundërt.

LUANI

Shumë shqetësim dhe stres mund të ndikojnë negativisht në shëndetin tuaj. Shmangni konfuzionin dhe zhgënjimin për të ruajtur qartësinë mendore. Udhëtimet e ndërmarra për vendosjen e kontakteve të reja dhe zgjerimin e biznesit do të jenë shumë të frytshme.

VIRGJERESHA

Dikush me të cilin jetoni mund të zhgënjehet dhe mërzitet me sjelljen tuaj të rastësishme dhe të paparashikueshme. Megjithatë, dita juaj do të jetë kryesisht e mbushur me gëzim dhe lumturi. Biznesmenët duhet të hartojnë plane dhe strategji të reja për të mposhtur konkurrencën në rritje.

PESHORJA

Shoqëria e miqve dhe familjes do t’ju bëjë të ndiheni të relaksuar. Partneri/partnerja juaj mund të shprehë kritika dhe zhgënjim ndaj jush. Në vend që të irritoheni, përpiquni të bisedoni qetë dhe të kuptoni vërtet problemin.

AKREPI

Do të keni disa vështirësi me anëtarët e familjes, por mos lejoni që kjo të ndikojë në qetësinë tuaj. Do të përfitoni nga ndryshimet që ndodhin në punë. Mos e shtyni partnerin/partneren tuaj për asgjë. Kjo vetëm do të krijojë ndryshime në marrëdhënien tuaj.

SHIGJETARI

Të qenët i nxituar në sjelljen tuaj mund të prishë një marrëdhënie personale. Merrni parasysh pasojat e sjelljes suaj përpara se të veproni me impulsivitet. Nëse është e mundur, largohuni nga situata shumë të vështira dhe shmangni thashethemet.

BRICJAPI

Mbajeni zemërimin nën kontroll dhe tregoni mirësjellje ndaj të gjithë kolegëve tuaj. Devijimi nga kjo rrugë mund të rrezikojë punën tuaj, duke përkeqësuar kështu drejtpërdrejt situatën tuaj financiare. Të afërmit do të jenë të gatshëm t’ju ndihmojnë.

UJORI

Partneri/partnerja juaj mund të jetë duke kërkuar angazhim më të fortë në marrëdhënien tuaj. Mos bëni premtime që do ta keni të vështirë t’i mbani. Ata që kanë lidhje me artin dhe teatrin do të gjejnë disa mundësi të reja për të dhënë më të mirën e tyre krijuese.

PESHQIT

Shfrytëzojeni kohën tuaj të lirë duke dalë për një shëtitje të gjatë. Kjo do të lehtësojë gjendjen tuaj shpirtërore. Edhe pse do të përballeni me çështje parash gjatë ditës, ka gjasa të dilni fitimtarë në mbrëmje. Do të keni një takim të ëmbël me partnerin/partneren tuaj. Mbështetuni në instinktet tuaja dhe mos ndiqni verbërisht këshillat e të tjerëve.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 12 GUSHT 2022, ÇFARË SHKRUAJNË GAZETAT SOT
Artikulli tjetërPASDITE VENDI DO TË PËRFSHIHET NGA RESHJE SHIU, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT