Dashi
Besimi juaj është i lartë sot, duke i bërë marrëdhëniet me të tjerët pak më të lehta se normalisht. Kjo është një kohë e mirë për të bërë telefonata dhe për të kontaktuar me njerëz me të cilët nuk keni biseduar për një kohë të gjatë. Këto marrëdhënie janë jetike për përparimet e ardhshme.

Demi
Dita nuk fillon derisa të kthjelloni mendimet dhe të bëni një bilanc të disa çështjeve personale në pritje, Kuptoni se ka një rrugë për të gjithë. Lëre agresionin tuaj sot. Është i fuqishëm, por nuk do të bëjë ndonjë të mirë. Mbajeni fuqinë tuaj të fshehtë.

Binjakët
Sot mund të jetë një ditë disi e vështirë për ju. Instinktivisht, do të dëshironi të shpëtoni nga situata dhe të eksploroni lirinë tuaj, por diçka do t’ju pengojë. Kujdesuni për faturat në tryezën tuaj dhe përballuni me rrëmujën në dhomën e gjumit.

Gaforrja
Bota është e hapur për ju sot. Përfitoni nga të gjitha gjërat e shkëlqyera që ofrohen. Ju mund të mos e kuptoni, por ju keni një klub besnik të tifozëve në krahë. Gjërat që thoni dhe bëni ndikojnë tek të tjerët. Kjo është një ditë fantastike për të marrë përgjegjësinë dhe për të udhëhequr të tjerët.

Luani
Thoni mendimin tuaj sot, Luan, por mos u ofendoni nëse duket se askush nuk po ju dëgjon. Mos e shtyni këndvështrimin tuaj. Përqendrohuni në qëllimet dhe aspiratat tuaja dhe mos ngurroni t’i çoni ato në kufi.

Virgjëresha
Nxirre kokën nga retë sot, kthehu në Tokë për pak. Ka disa gjëra për të cilat duhet të kujdeseni këtu. Detyrat e zakonshme dhe punët rutinë nuk do të jenë të dhimbshme pasi të vendosni t’i kryeni ato. Ju do të jeni në gjendje të arrini shumë.

Peshorja
Jini me këmbë në tokë dhe shijoni ditën. Do të zbuloni se sa më shumë të ngadalësoni dhe të përvetësoni një qëndrim të kujdesshëm, të ndjeshëm, pranues, aq më shumë gjëra do të rrjedhin natyrshëm në rrugën tuaj. Kjo nuk është një ditë për të luftuar.

Akrepi
Sot është një ditë fantastike për ju, ndaj kënaquni plotësisht. Emocionet tuaja do të jenë të qëndrueshme dhe do të zbuloni se keni një ndjenjë shumë të gjerë të mirëqenies. Vetëbesimi juaj është i fortë dhe duhet ta përdorni këtë në avantazhin tuaj.

Shigjetari
Sot është një ditë e mirë për ju që thjesht të përfundoni gjërat. Kujdesuni për ato detyra të bezdisshme që janë krijuar për një kohë. Ju keni një mundësi të madhe për të arritur jo pak. Kontribuoni në këtë prirje duke u marrë seriozisht në lidhje me detyrat në fjalë.

Bricjapi
Emocionet tuaja mund të duken pak të turbullta sot dhe mund të mos e kuptoni arsyen, Ndani mendimet tuaja me të tjerët dhe do të kuptoni se duke folur për këtë do t’ju ndihmojë të zgjidhni vorbullën e ndjenjave. Nëse keni nevojë, kaloni gjërat në marshin e dytë për pak më shumë fuqi.

Ujori
Ju do t’i merrni të gjitha sot. Mund të mos ndiheni veçanërisht të fuqishëm dhe në fakt, disa rreth jush mund të përpiqen t’ju bëjnë të ndiheni të paaftë. Kuptoni se ky është një trend kalimtar dhe së shpejti do të ktheheni te vetja juaj e vërtetë.

Peshqit
Sot është një ditë për të shkëlqyer, ndaj sigurohuni që të jepni gjithçka. Merrni mirënjohjen që meritoni për gjithçka që bëni. Mundohuni të mos bini në keqardhje për veten. Bëhuni vetvetja dhe njerëzit natyrisht do të ndjekin drejtimin tuaj. Tani është një kohë e shkëlqyer për të bërë disa plane për të ardhmen.

Artikulli paraprakSEZONI I RI/ SUPERKUPA NË DHJETOR, SUPERIORJA STARTON NË 20 GUSHT
Artikulli tjetërPARASHIKIMI I MOTIT PËR DITËN E SOTME, TEMPERATURAT ARRIJNË NË 35 GRADË