Ish-Kryeministri Berisha shumë shpejt pritet të thirret nga SPAK për të dhënë llogari për 21 janarin 2011 pasi tashmë është i kallëzuar zyrtarisht për vrasje. I pyetur sot në lidhje me këtë kallëzim, Berisha preferoi t’i quajë ‘budallallëqe të Ulsiut’ kallëzimin dhe akuzoi Ramën si përgjegjësin kryesor të asaj ngjarjeje.

“Të mos merrem unë me budallallëqet e Ulsit, ai sillet si truprojë e Edi Ramës. A ia vlen ta komentojmë atë? Njeriu direkt përgjegjës, organizator kryesor është një dhe vetëm një Edi Rama. Kurrë nuk do t’i ndahet kjo akuzë”, tha Berisha.

Artikulli paraprakSITUATA NGA MOTI I KEQ NË SHKODËR, META: SHKAK ËSHTË BËRË KORRUPSIONI I QEVERISË, KESH DËSHTOI NË MENAXHIMIN E FIERZËS
Artikulli tjetërBASHKËJETESA ME PËRMBYTJET NË FSHATIN BARBULLOJË