Dy persona kanë ndërruar jetë nga përplasja e një treni që lidh Sibarin me Catanzaron.

Aksidenti i frikshëm ka ndodhur në komunën Corigliano-Rossano. Pas përplasjes, si treni dhe kamioni kanë marrë flakë, duke u shkatërruar plotësisht, ndërsa raportohet për disa të plagosur.

Nga informacionet e para raportohet se kamioni, kishte ngecur në shina kur u godit nga treni që kalonte.

Artikulli paraprakPRITJE ZYRTARE NË PRESIDENCË PËR 111-VJETORIN E PAVARËSISË, BEGAJ: KJO DITË E KA GJETUR VENDIN NJË HAP MË PRANË BE-SË
Artikulli tjetërMARRËVESHJA E ARMËPUSHIMIT, KATARI: 30 PALESTINEZË TË BURGOSUR JANË LIRUAR NGA IZRAELI