Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Katarit thotë se 30 palestinezë të burgosur janë liruar nga Izraeli sipas marrëveshjes së armëpushimit. Mes tyre janë 15 gra dhe 15 fëmijë. Kjo duket se shënon një tjetër shkëmbim të suksesshëm të pengjeve dhe të burgosurve, pavarësisht lajmeve se armëpushimi ishte shkelur ditën e sotme.

Artikulli paraprakITALI/ TRENI PËRPLASET ME KAMIONIN, DY TË VDEKUR DHE DISA TË PLAGOSUR
Artikulli tjetërSHMANGNI DEBATET NË DASHURI DHE PUNË, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT