Ka mbërritur në Kuvend kandidati për President, Bajram Begaj.

Kandidati Begaj ka mbërritur në Kuvend me makinën e Ministrisë së Mbrojtjes.

Bajram Begaj u propozua për President nga 37 deputetë të Partisë Socialiste, ndërsa pritet të votohet në seancën e sotme plenare.

Artikulli paraprakCOVID-19/ MSH: 33 QYTETARË TË INFEKTUAR, ASNJË HUMBJE JETE DHE 21 TË SHËRUAR NË 24 ORËT E FUNDIT
Artikulli tjetërNIS VOTIMI PËR PRESIDENTIN E RI, BERISHA DHE DEPUTETËT E PD BRAKTISIN KUVENDIN